Warsztat majowy za dwa tygodnie!

DCIM101GOPRO

Dzisiaj tj. 16.04.2015 wypada 240-sta rocznica śmierci tzw. Brata Cypriana, botanika, alchemika i konstruktora znanego z Klasztoru Lechnickiego ( zwanego Czerwonym…). Spora grupa uczestników warsztatu etnobotanicznego będzie spała w samym Klasztorze i na kilka dni miejsce to, znowu stanie się centrum praktyki i teorii botanicznej! Warto więc przypomnieć, że Brat Cyprian nazywał się Franciszek Ignacy Joeschke i pochodził z Polkowic na Dolnym Śląsku. Urodził się 28.07.1724 roku ( w zeszłym roku bardzo cicho upłynęła okrągła rocznica urodzin FIJ), a zmarł 16.04.1775 roku w Klasztorze.

zielnik

Do programu majowego warsztatu, który opublikowałem jakiś czas temu, z wielką przyjemnością dopisuję dodatkowy temat: Relaksacyjna kąpiel w lesie czyli japońska sztuka Shinrin-yoku. Mam nadzieję opisać tą niezwykle inspirującą praktykę na blogu, jeszcze przed warsztatami, ale zapowiadam sporo praktyki z tej dziedziny.

Bardzo interesująco zapowiada się temat roślin Grecji – Tomek Kozłowski przygotowuje same ekscytujące przykłady!!!

Podaję ważne informacje na temat połączeń busowych na trasie Szczawnica – Krościenko nad Dunajcem – Sromowce Niżne: odjazd ze Szczawnicy/odjazd z Krościenka: 8.05 – 8.15  / 9.40 – 9.47 / 12.35 – 12.42 / 15.05 – 15.12 / 17.20 – 17.27. Bus na trasie ze Szczawnicy do Sromowców Niżnych jedzie około 50 minut. Przypominam, że wszystkie autobusy jadące do Szczawnicy mają przystanek w Krościenku nad Dunajcem. Podany rozkład dotyczy jedynie tzw. zwykłych dni od poniedziałku do piątku.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagają w budowie Biotopu Lechnica ! Tym wszystkim, którzy zechcą się włączyć podaje adres: http://polakpotrafi.pl/projekt/biotop-lechnica

Znajdziecie tam wyczerpujące informacje na temat tego ile środków zbieramy, na co będą przeznaczone i jaki czas pozostał do końca akcji! Mamy już ponad 20 % założonej sumy, ale czas ucieka szybko, a spiska drevenica czeka na remont!

biotopin1

Pierwsza, górna fota to serce Małych Pienin czyli Wąwóz Homole w dronowej fotografii Jarka Mierzwy z Eri.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s